Safari Veriore Circuit në shtator

Safari Veriore Circuit në shtator, ku një vizitë në Kogatende / lumit Mara duhet të jetë për të parë në migrimin:
Migration Tanzania

Ditë 1   
Arrival at Kilimanjaro Airport, transferuar në Ilboru Safari shtëpizë në Arusha për darkë dhe gjatë natës të qëndrojnë.

Ditë 2    
Pas mengjesit ne kemi vendosur jashtë për të Arusha Park Kombëtar për një safari në këmbë prej rreth dy deri tre orë dhe pastaj të vazhdojë për një makinë lojë në park. Në një vend të bukur ne do të ndaluar për një drekë të vini nick. Në fund të ditës ne do të kthehemi në Ilboru Safari shtëpizë për darkë dhe gjatë natës të qëndrojnë
Arusha Parku Kombëtar, shpesh neglizhohet, është në të vërtetë një thesar, një sixhade të pasur e habitateve, i mbushur tepër me kafshët dhe zogjtë. Nga kënetat harlisur të Ngurdoto krater në bukurinë e qetë e Liqeneve Momela dhe lartësitë alpine shkëmb e malit Meru, terreni i parkut është të ndryshme si si ajo është interesante.

Ditë 3    
elephants Tanzania
Pas mengjesit ne kemi vendosur jashtë për të Manyara Park Kombëtar për një makinë lojë në park. Në një vend të bukur ne do të ndaluar për një drekë të vini nick. Në fund të ditës ne do të shkojmë për të Kirurumu Tented shtëpizë për darkë dhe gjatë natës të qëndrojnë.
Tucked në mes madhërinë e murit Rift Valley, Liqeni Manyara Parku Kombëtar është një grup hollë jeshile të pyjeve. Nuk është e habitshme bimësi të larmishme e cila mbështet një kafshë të egra të pasur. Thellë në jug të parkut, burimet e nxehtë flluskë në sipërfaqe si Agostini të vërtitet në afërsi të liqenit

Ditë 4    
Lojë makinë rrugës për Serengeti, ne do të sjellë kuti drekë kështu që ne mund të keni drekë në lëvizje. Në rrugën për Serengeti ne do të ndaluar jashtë për të vizituar famshme Olduvai Gorge. Darka dhe të qëndrojnë gjatë natës në Angata Serengeti Camp.
Gryka Olduvai; ku njeriu mendohet të ketë jetuar në procesin e tij evolucionar. Serengeti është parku i parë dhe më të famshëm të Tanzanisë, i njohur për pasurinë e saj e leopard dhe luanit. Ju do të hasni në pjesën tjetër të kafshë të egra ose të 'rrafshin e pafund’ me mrekullitë e tij natyrore.

Ditë 5
serengeti    

Drives lojë emocionuese në qendër të Serengeti Park Kombëtar. Darka dhe të qëndrojnë gjatë natës në Angata Serengeti Camp.
Parku mbulon 14,763 sq km e fushat kodrina pafund, të cilat arrijnë deri në kufi Kenyan dhe shtrihet pothuajse në Liqenin Viktoria. Parku është e begatë me kafshë të egra madhështore. Një vlerësuar 3 milion kafshë të mëdha bredh në rrafshin. Njerëzit e Maasai fis e quajti atë Siringeti – 'Vendi ku toka shkon në përgjithmonë.' Serengeti është i njohur si një nga më të mira tempujve kafshë të egra në botë

Dita 6   
Sot ne do të shkojmë drejtim Kogatende, Mara River ku migrimi është kalimi. Në varësi nga kushtet e motit ju do të shihni atë atje! Darka dhe të qëndrojnë gjatë natës në shkretë Veriut Serengeti Camp.

Ditë 7 – 8    
Drives lojë në dhe rreth lumit Mara, Kogatende. Darka dhe të qëndrojnë gjatë natës në shkretë Veriut Serengeti Camp.

Ditë 9      
Lojë gjatë rrugës përmes Serengeti dhe Ngorongoro Conservation Area në Ngorongoro shtëpi në fermë për darkë dhe të qëndrojnë gjatë natës.

Ditë 10    
Sot një fillim i shpejtë, lojë gjatë rrugës përmes Ngorongoro Conservation Area për një makinë lojë në krater. Darka dhe të qëndrojnë gjatë natës në Ngorongoro shtëpi në fermë.
Zona Ruajtjen Ngorongoro krenohet përzierje mirën e peisazhit dhe kafshë të egra shpesh të quajtur "Eden Afrikës’ dhe "çudi tetë e botës natyrore '.

Ditë 11
tarangire Credits: Flash Safaris

Pas mengjesit ne do të shkojmë për të Tarangire parkun Kombëtar për një makinë lojë në park. Në fund të pasdites në Roika Tented shtëpizë për darkë dhe të qëndrojnë gjatë natës.
Tarangire Park Kombëtar është një park shumë piktoreske me pamje të shtrirë grasslands Baobab-studded. River Tarangire, një lumë i përhershëm tërheq shumë kafshëve sidomos gjatë sezonit të thatë (Qershor-nëntor) duke e çuar këtë park në jetë me kopetë e mëdha të elefantit, antilopë afrikane, buall, zebër, gazela dhe granteve s. Tarangire është gjithashtu një vend i mirë për të gjetur kuriozitete dhe leopards trembur. Parku i detyrohet emrin e saj në lumin Tarangire, cila rrjedh përmes zonë. Ajo karakterizohet nga bimësi të dendur të akacies dhe pyjore të përziera, zona përreth lumit Tarangire megjithatë, është e dominuar nga pemë të mëdha baobab dhe pemëve të vjetra palme doum për një rëndësi më të vogël, si bar pambuk zi. Edhe pse kjo nuk është aq i njohur si parqe të tjera në veri, Tarangire ofron të njëjtat tërheqjet si parqe të tjera në veri. Aspekt i saj unik është emigracionit vjetor kafshëve që zhvillohet gjatë sezonit të thatë

Ditë 12  
Sot një lojë me makinë në mëngjes herët në Tarangire, drekë e nxehtë në shtëpizë dhe pastaj transferimit të Arusha, pije freskuese në shtëpinë tonë dhe në fund të transferimit pasdite në aeroportin Kilimanjaro për fluturimin tuaj të kthehet në shtëpi.

Komentet janë të mbyllura.